Os!o Innovation Week 2022

Os!o Innovation Week 2022

To 15-a edycja największego tego typu wydarzenia w Europie. Ponad 60 paneli, kilkuset gości, 1 temat – zielona energia. Nasz wyjazd na to arcyciekawe wydarzenie możliwy był dzięki funduszom norweskim EOG oraz PARP.

Oslo – miłe zaskoczenie to fakt, że wszystkie najważniejsze miejsca w centrum osiągalne są piechotą. Poza tym, świetnie działa rozbudowana komunikacja publiczna, nieodzowna ze względu na położenie na fiordzie, przez co cała aglomeracja jest jednocześnie rozległa

W zasadzie w każdym elemencie użycia materiałów budowlanych Norwegowie osiągają mistrzostwo; kamień, cegła, drewno, nowoczesne materiały – zawsze precyzyjnie, solidnie, z pomysłem.

Skandynawskie podejście do rzeczywistości; kilkadziesiąt osób na sali – jedna łyżeczka w użyciu

Edukacja! Dziedzina, w której Skandynawowie bezsprzecznie przodują na świecie. Arcyciekawy panel zorganizowany przez fińską ambasadę promujący fiński i norweski system edukacji nastawiony na otwartość, wolność, kreatywność, holistyczny model szkoły.

Inicjatywy propagujące idee gospodarki cyrkularnej. Najważniejszym jest tu fakt, że tym samym językiem mówią małe, początkujące firmy z „rozdania” akademickiego/designerskiego, jak również największe grupy architektoniczne, budowlane, organizacyjne np. typu Skanska. Wszyscy mamy tylko 1 wybór – circular economy.