Kościelisko

Projekt: Piotr Kuczia, konsultacje i materiał fasadowy Divadlo, 2016 r.

Drewno 100% recykling (20-50 lat), czyszczone, suszone, nieimpregnowane, zachowane w naturalnej kolorystyce. Głównie świerk, jodła, sosna.

Ok. 160 m2, czas realizacji (bez montażu) – ok. 4 tygodni.

Materiał w stałej ofercie (szczegóły do ustaleń indywidualnych).

foto: Mariusz Gruszka

 

Kościelisko
Kościelisko

Niejednoznaczny, odważny przykład nawiązania w nowoczesny sposób do tradycji. Nieduży dom jednorodzinny z przepięknym widokiem na góry, będący interpretacją starego schroniska górskiego. Drewno 100% z odzysku, wyszukane i przygotowane dokładnie pod oczekiwania inwestora i architekta. Deski mocno wypalone przez słońce; dzięki temu zachowują elegancką, równomierną kolorystykę oraz nawiązują do starej architektury wysokogórskiej. Aby dochować wierności oryginału, deski pozostały bez impregnacji (!).

Kościelisko
Kościelisko
Kościelisko
Kościelisko

Ich wiek, selekcja, naturalne wysezonowanie w sposób wystarczający gwarantują trwałość, także w trudnym górzystym klimacie (miało to wpływ na dobór desek). Dodatkowo ich wysoka higroskopijność (szybko chłoną, ale i oddają wilgoć), już zakończony proces wypalenia przez słońce, pozwala być spokojnym na kolejne dziesięciolecia w kontekście funkcjonowania w takich warunkach.

Kościelisko