Wyspa Spichrzów

Specjalność zakładu – bardzo stary, niepowtarzalny materiał. Drewno sosnowe uzyskane z rozbiórek na gdańskiej Wyspie Spichrzów.

Użyliśmy tego materiału do budownia klimatu wnętrza domu pod Warszawą (ściana i sufit w salonie, zabudowy meblowe w sypialni, wolnostojące meble) oraz do intymnej strefy sypialni apartamentu na gdańskim Garnizonie.

Sposób wykończenia dowolny; surowy (naturalnie aksamitny), lakierowany (lekki połysk), olej (ciemniejsza głębia).

foto: materiały własne

 

 

 

Wyspa Spichrzów
Wyspa Spichrzów

Zabudowania sprzed kilku wieków stały na palach sosnowych zanurzonych w kanale Motławy. Około 10 lat temu wydobyte wraz z początkiem rewitalizacji tej wyjątkowej części miasta. Naturalnie zakonserwowane przez czas oraz warunki atmosferyczne (woda, muł). Wyleżakowane i dosuszane pod dachem przez kilka lat. Obrobione ręcznie z maksymalną starannością do formy paneli ściennych.

Wyspa Spichrzów
Wyspa Spichrzów

Kolorystyka wprost bajeczna, naturalnie aksamitna – drewno przez taki czas nabrało niesamowitego kolorytu; w zasadzie nieskończona paleta barw, po całym przekroju drewna. Każda deska absolutnie niepowtarzalna. Gotowa aby zdobić wyjątkowe wnętrza, tym bardziej iż ilość surowca jest bardzo ograniczona.

Wyspa Spichrzów